Jazykové zkoušky

Pokud chcete absolvovat jazykovou zkoušku, na výběr máte několik firem a středisek, kde ji můžete složit. V podstatě existují dva typy jazykových zkoušek, které se liší jak svou cenou, tak i obsahem. Zkoušky máme státní a mezinárodní.

Státní jazykové zkoušky

Státní jazykové zkoušky vám uznají pouze na území České republiky. Pokud máte v plánu pracovat v zahraničí, dejte přednost mezinárodnímu certifikátu. Státní jazykovou zkoušku mužete složit ve čtyřech úrovních – základní, všeobecné, překladatelské a tlumočnické. Pro běžné účely stačí ta první.

Státní jazyková zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemný test obsahuje: sloh, poslech a didaktický test. Na ústní část si uchazeči mohou připravit 11 témat, zkoušení probíhá podobně jako u maturity. Zkoušky se skládají na jaře a na podzim a stojí 1 700 Kč za písemnou část a 500 Kč za ústní.

Mezinárodní certifikáty - angličtina

Mezinárodních certifikátů existuje široký výběr. V našich podmínkách se setkáte většinou s certifikáty, které udílí British Council a s tzv. TOEFLem.

Britské certifikáty se dělí na:

Mezinárodní zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část je podobná státní zkoušce, ale pro ústní si uchazeči nepřipravují témata. V náhodně vybraných dvojicích jsou zkoušeni rodilým mluvčím. Zkoušky lze složit v prosinci, březnu a červnu. Poplatky jsou následující: KET 2300 Kč, PET 2500 Kč, FCE 4300 Kč, CAE 4500 Kč, CPE 4700 Kč.

Navštivte také

Doména www.jazyky-kiss.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 21078 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.jazyky-kiss.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář