Jazykové kurzy

Pokud se chcete dobře naučit cizí jazyk, bez jazykového kurzu to nepůjde. V současné době máte na výběr z mnoha kurzů, které se liší svou náplní i počtem hodin. Musíte si dobře rozmyslet, kam se přihlásíte.

V prvé řadě byste si měli rozmyslet, jestli se chcete přihlásit do kurzu pro začátečníky, mírně pokročilé, středně pokročilé nebo vysoce pokročilé. Pokud s jazykem začínáte, nevrhejte se hned do kurzu pro mírně pokročilé. Naučit se jazyk chce dostatek času. Pokud byste se hned vrhli do něčeho pro vás velmi obtížného, mohlo by se stát, že byste si z kurzu nic neodnesli.

Po tom, co si vyberete obtížnost, přemýšlejte o tom, kolik času můžete kurzu věnovat. Některé kurzy jsou třeba jen na měsíc a výuka probíhá dvakrát týdně. Další kurzy jsou na tři měsíce a výuka probíhá jednou týdně. Doporučují se však krátkodobější kurzy. Výuka je tak intenzivnější a donutí vás to častěji si opakovat probranou látku.  

Další věc, kterou si musíte rozmyslet,  je kam byste chtěli na kurz docházet. Jestli bydlíte ve velkém městě, asi nebudete mít problém. Pokud ale bydlíte na okraji měst nebo vesnici, musíte přemýšlet, jak dlouho vám zabere dopravit se na určené místo. Pokud nemáte řidičský průkaz a autobusy od vás jezdí jen jednou za čas, vůbec to nevadí. V takovém případě byste si měli zaplatit lektora, který bude docházet přímo k vám domů. Sice si připlatíte, ale vyhnete se dopravním komplikacím a navíc ušetříte čas.

Pokud už máte vybranou úroveň obtížnosti, délku kurzu i místo, vrhněte se na inzeráty nebo zabrouzdejte na internetu a vyberte si kurz, který se vám zdá nejlepší. Možná budete muset své preference změnit, například pokud není v nabídce kurz na 4 měsíce, který jste očekávali. Ve větších městech ale nebývá problém sehnat si kurz, který je podle vašich představ. Nabídka bývá velmi široká.

Po prvním měsíci navštěvování kurzu byste měli zvážit, zda vám kurz dal opravdu to, co jste očekávali a zda jste spokojeni s náročností probírané látky. Pokud nestíháte docházet na kurzy, nemáte čas na doučení a nevyhovuje vám látka a ani lektor, měli byste z kurzu odejít. Občas dělá problém vrácení peněz, protože většina kurzů se platí předem, některé se ale platí po hodinách. 

Pokud jste absolvovali kurz pro začátečníky, mírně nebo středně pokročilé a byli jste spokojení, měli byste pokračovat i v dalších kurzech, avšak si zvolit vyšší obtížnost. Jazykové kurzy patří mezi efektivní učení, proto byste mu měli dát přednost před samostudiem. Doma vás totiž nikdo nezkontroluje, zda jste se opravdu naučili, co jste měli a zda nové poznatky opravdu umíte použít. Navíc v prostředí domova vám nikdo neopraví případné chyby, kterých se dopustíte. Na kurzu si navíc můžete s lektorem vyzkoušet cvičnou konverzaci.  

 

Navštivte také

Doména www.jazyky-kiss.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 21078 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.jazyky-kiss.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář