O jazycích

Zajímavosti o jazycích

Podle Bible v dávných dobách existoval na světě pouze jeden jazyk, kterým se lidé dorozumívali. Za doby Babylonu se ale vše změnilo, lidé si postavili Babylonskou věž, čímž se provinili a Bůh je postrestal tím, že každý začal mluvit jiným jazykem. To vedlo k vzájemnému nedorozumění. 

V současnosti existuje ne světě téměř 7 tisíc jazyků. Z nich velká část v blízké budoucnosti zanikne. Vědci tvrdí, že již za dvě stovky let budou na světě pouze tři aktivní jazyky - angličtina, španělština a čínština.

Jazykem s největší slovní zásobou na světě je angličtina. Angličtina je zároveň jazykem, který má nejvíce lidí na světě jako svůj druhý jazyk. Nejdelší anglické slovo (pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis) má 45 písmen - je tedy delší než nejdelší české slovo.

Nejdelší české slovo (nejneobhospodařovávatelnějšími) má 30 písmen. Češi se učí jako druhý jazyk nejčastěji angličtinu, němčinu nebo ruštinu. Mezi další oblíbené jazyky pro Čechy se řadí španělština a francouzština.

Čínština je nejrozřířenějším jazykem, a to proto, že je mateřským jazykem nejvíce lidí na světě. Naučit se tento jazyk je ale pro Čechy velmi náročné.

EU má 23 úředních jazyků - angličtina, bulharština, čeština, dánština, estonština, finština, francouzština, irština, italština, litevština, lotyština, maďarština, maltština, němčina, nizozemština, polština, portugalština, rumunština, řečtina, slovenština, slovinština, španělština a švédština.

Polovina občanů EU se domluví kromě své mateřštiny ještě v jednom jazyce, čtvrtina alespoň dvěma dalšími jazyky, alespoň třemi pětina.

 

Navštivte také

Doména www.jazyky-kiss.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 21078 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.jazyky-kiss.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář